Міжнародна конференція Інновації екологічної освіти та збереження біорізноманіття

Представники Міжнародної неурядової організації співпраці та розвитку взяли участь у Міжнародній конференції “Інновації екологічної освіти та збереження біорізноманіття“.

“Було цікаво послухати результати соціологічного дослідження з питань неформальної екологічної освіти та компетентності населення з екологічних питань і поділитися досвідом щодо збільшенні підтримки громад для збереження природи”, – pозказує учасник конференції, представник Міжнародної неурядової організації співпраці та розвитку.

Як повідомили організатори події, на конференцію зареєструвалися 110 фахівців, які працюють у сфері екологічної освіти, збереження природи, зеленого бізнесу та традиційного сільського господарства, студентської молоді, ЗМІ. Організатором конференції виступила “Туристична Асоціація Івано-Франківщини“.

Завданням баляндрас було об’єднати учасників, щоб поділитися досвідом проєкту “Карпатські лісові школи – пілотне співробітництво для збереження природи та екологічної освіти“, найкращими практиками збереження біорізноманіття, запросити організації до мережі для створення ефекту синергії у збільшенні підтримки громад для збереження природи.

Конференція була розділена на блок підтримки біорізноманіття прикордонних територій та блок шкоди для біорізноманіття від військових конфліктів.

Як зазначили організатори події, повторне соціологічне дослідження в Румунії продемонструвало позитивні тенденції – понад 52 % мешканців гірських районів Марамурешу сприймають біорізноманіття як предмет гордості. На 80 % більше учасники інтерв’ю, ніж на початковому етапі дослідження, зазначило, що в їхній місцевості є можливості для збереження унікальної природи Карпат. Також більшість опитаних румунських респондентів готові спонсорувати освітні заходи.

Згідно з даними повторного дослідження, що проводилося в Україні, більшість осіб досі залишаються осторонь громадських екологічних ініціатив – до них залучається приблизно кожен п’ятий опитаний. Поряд з цим зросла частка учасники інтерв’ю, що вбачають у біорізноманітті економічні вигоди, проте кількість тих, хто вбачає у ньому сприятливе середовище для екологічної освіти і виховання, надалі залишається мізерною. Також українські респонденти стали менше довіряти ЗМІ та владі у питаннях екології, проте прислухаються до сусідів та близьких. Вочевидь, це пов’язане з повномасштабним військовим вторгненням держави-агресора в Україну, зміною цінностей та поглядів щодо особистої безпеки та безпечного середовища, тенденцією до моніторингу новин переважно про війну. Також в  Україні в останні пів року суттєво змінився вектор благодійності та меценатства не на користь освітніх програм – вони стосуються переважно прямої підтримки Збройних сил України. Тож для гармонізації сприйняття екологічної освіти населенням України залишається чекати кращих часів, при цьому ясна річ, докладаючи максимальних зусиль для перемоги України над державою-агресором.

Після виступів іноземних викладачів та українських експертів конференція завершилася дискусією за участю учасників форуму, зокрема громадських активістів, освітян тощо. Деякі учасники погодилися, що дистанційне дійство принесло в український та румунський соціум впевнену ідею, вкладаючи ресурси та досвід в екологічну освіту дітей.

За матеріалами: International Non-Governmental Organization for Cooperation and Development | ГО “Туристична Асоціація Івано-Франківщини“.

OCD | 31.07.2022

Цікаво читати: Представники OCD підтримали Збройні сили України

Приєднуйтесь до OCD каналів на Facebook, Twitter, Instagram та YouTube.