International Poetry Festival Meridian Czernowitz

8 вересня 2014 року в українському місті Івано-Франківськ українські поети Сергій Жадан, Катерина Бабкіна, Юрій Андрухович та інші читали свої твори в рамках міжнародного поетичного фестивалю Meridian Czernowitz, про це повідомили у Міжнародній неурядовій організації співпраці та розвитку.

Варто зазначити, що Івано-Франківськ є вже четвертим по рахунку містом, яке в рамках туру відвідали поети. Окрім України, Meridian Chernowitz пройде в кількох європейських країнах. Завершиться фестиваль 30 вересня у Відні (Австрія).

Довідка:

Czernowitz – такою була назва австрійських Чернівців 1774-1918 рр. Це місто по праву вважається таємною літературною столицею Європи. Тут жили й творили Ольга Кобилянська і Юрій Федькович, Роза Ауслендер і Ґеорґ Дроздовський, Йозеф Бург, Елізер Штейнберґ та Іцик Мангер, Ґрегор фон Реццорі, Міхай Емінеску і найзагадковіший поет післявоєнної Європи Пауль Целан. Саме у його промові “Meridian”, виголошеній 1960 року під час отримання літературної премії Георга Бюхнера, це слово трактується не просто як географічний термін, а як філософське поняття, пов’язане з літературою. Два роки потому, на вручені іншої нагороди, Пауль Целан про своє рідне місто скаже так: “Це була місцевість, де жили люди і книжки”.

Міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz – дійство, побудоване на фундаменті культурної спадщини Чернівців, продукт генної та історичної пам’яті його мешканців. Метою фестивалю є повернення Чернівців на культурну мапу Європи й розвиток діалогу між сучасними українськими поетами та їх закордонними колегами.

Додають у ОСD.

Фотомиті:

Приєднуйтесь до OCD каналів на FacebookTwitterInstagram та YouTube.