Berehynya – art project Ukrainian women

Представники Міжнародної неурядової організації співпраці та розвитку завітали на мандрівний мистецький фотопроєкт “Берегиня”, який відбувся в Музеї мистецтв Прикарпаття.

Виставка має мету показати, як вроду українських дівчат, так і нагадати, що українські жінки вершили історію світу. Автори втілили тут образи українських княгинь і князівен, розказують організатори.

“Ми зробили за 4 години 7 образів жінки, які розкривають особистість самобутніх українських дівчат, які привертають увагу до витоків українського роду. Наша виставка мандрує містами України від 2022 року”, – розказує фотохудожник Тетяна Бунзило.

“Мені до вподоби тільки один образ дівчини, решта картин штучно грають на публіку”, коментує відвідувач Анатолій . “Мені дві картини сподобалися” доповнює Василь.

Робота над проєктом відбулася під час загарбницької війни, яку розв’язала російська федерація проти держави України. Попри все лихо, біль і руйнування українській народ, його митці стверджуються у творчості й прагнуть творити з вірою у перемогу й відродження україномовної однонаціональної держави Україна.

Міжнародний моніторинґ здійснюється у рамах OCD місій.

Фоторепортаж:

Довідка:

Мистецький фотопроєкт Берегиня присвячений українським жінкам, що вершать історію з давніх часів до сьогодення. Він покликаний показати, як через століття українській рід зберігає й несе у собі найкращі риси. Прототипом образу Берегині стала велична Оранта, яка є всемогутньою заступницею людства перед Богом. Сакральний жест її рук є стародавнім символом духовного єднання з Богом, а нині дає нам особливі відчуття Оберегу.

Задум фотокартин привернути увагу до витоків українського роду через прояв жіночої мудрості, сильної волі, краси видатних представниць української нації: княгині Ольги – владної правительки Русі-України; князівень Анни, Єлизавети та Анастасії, що посіли європейські престоли, правили королівствами й народжували майбутніх королів.

У східнослов’янській міфології Берегиня – жіноче божество, Дух, що охороняє Рід. Сильна, добра й завзята, вона протистоїть Злу. Коди роду та сила, що проявилися в сучасних українках, робить їх новими берегинями.

Мистецький фотопроєкт Берегиня створений у травні 2022 року в Києві (Україна). Ідея належить Нaтaлі Бaлaбановій, яка разом з Руслaном Зaхaрчeнком створила стилістичні образи. Стиль кожної жінки витончений та індивідуальний, транслює рух та свободу, притаманну українкам. Колекція створена в колаборації з дизайнером Янісoм Стeпaнeнкo.

До проєкту була запрошена українська фотохудожниця Тeтяна Бунзилo, яка попробувала втілити задум дизайнерів – розкрити особистість та енергію самобутніх українських жінок.

OCD | 16.4.2024

Follow us on social media: FacebookTwitterInstagram, YouTube.