Memory of Ukrainian theater and film actress Nataliia Naum

Представники Міжнародної неурядової організації співпраці та розвитку побували на відкритті та посвяченні інформаційної дошки присвяченій видатній українській актрисі театру та кіно Наталії Наум.

Анотаційна дошка народній артистці України встановили на фасаді будинку на вул. Грушевського, 1А, Івано-Франківська область, Україна.

Із світлими спогадами про маму виступив син артистки – Олександр Денисенко. Також, на відкритті мали слово – міський голова міста Івано-Франківська Руслан Марцінків, народна депутатка України Оксана Савчук, артист Ростислав Держипільський та українська письменниця Марія Вайно.

Довідка:

Українка Наталія Наум народилася 23 листопада 1932 року в селі Старий Мізунь (Івано-Франківська область, Україна) в багатодітній родині (була тринадцятою дитиною) селянина Наума Михайла Васильовича та Гелени Кароль Майєр.

У 1942 році батько помер від голоду, за рік померла мати (тиф). Наталю відправили до Долинського сиротинця, пізніше вона виховувалася в школі-інтернаті в Калуші.

Здобувала освіту в ремісничому училищі в Чернівцях, а також брала активну участь у художній самодіяльності.

У період з 1950 по 1953 рік Наталія Наум проживала у Станіславові ( Івано-Франківськ), працюючи на швейній фабриці, а також грала в Чернівецькому українському драмтеатрі імені Ольги Кобилянської. Найпомітнішою роботою на той час стала роль Парасини в виставі “Земля” (за твором Ольги Кобилянської).

У 1953 році розпочалися зйомки фільму “Земля”, Амвросій Бучма шукав актрису на роль Парасини, яка дісталася Наум.

У 1958 році закінчила КДІТМ імені Івана Карпенка-Карого (курс М.Верхацького) та була зарахована акторкою в штат Київської кіностудії імені О.Довженка.

Всі її добре знають за роллю Галі в неперевершеному українському комедійному фільмі “За двома зайцями” (1961). Проте в мистецькому доробку Наталії понад сімдесят ролей, в яких вона розкривала свій талант.

Наталія Наум виховала двох синів, які пов’язали своє життя з українським мистецтвом — Олександра (*5.9.1958) і Тараса (23.3.1965 — 7.11.2017) Динисенків.

Фільми із її участю увійшли до скарбниці українського національного кінематографа. У 1974 році Наталія отримала звання народної артистки. Акторка була вшанована Державною премією України імені Олександра Довженка за роль у фільмі “За двома зайцями”, у 2003 році була нагороджена державною нагородою України Ордером княгині Ольги ІІІ ступеня.

Померла в міській лікарні 22 березня 2004 року. Похована на Байковому кладовищі разом з чоловіком Володимиром та сином Тарасом.

OCD | 22.3.2024

Follow us on social media: FacebookTwitterInstagram, YouTube.