OCD: Foreigners are required to contact their insurance company due to the end of subsidized insurance

Міністерство внутрішніх справ Чеської Республіки нагадало іноземцям з України про закінчення терміну, протягом якого держава сплачує за них обов’язкове медичне страхування. Він становить 150 днів із моменту отримання спеціальної довгострокової візи або тимчасового захисту. Відповідно, у багатьох громадян України він добігатиме кінця найближчими тижнями, про це повідомляє Міжнародна неурядова організація співпраці та розвитку.

медичне страхування на території Чеської Республіки
OCD: Іноземці зобов’язані зв’язатися зі своєю страховою компанію через закінчення дотаційного страхування

Спочатку дотаційне медичне страхування надавалася іноземцям терміном на один рік, проте потім чеська влада в супереч міжнародним домовленостям та унійним правилам прийняла поправки до так званий закону “Lex Ukrajina”, які скоротили цей період на 150 днів. Депутати визнали, що цього часу достатньо, щоб іноземці освоїлися та знайшли роботу (у цьому випадку внески за них зобов’язаний сплачувати роботодавець).

Зазначається, що, упродовж восьми днів після закінчення цього періоду (тобто 150 + 8 днів з моменту надання тимчасового захисту) іноземці повинні зв’язатися зі своєю медичною страховою компанією та вирішити питання про подальший спосіб оплати медичного страхування, надавши відповідні документи для того, щоб вони могли й надалі вважатися державними застрахованими особами, наприклад, з причини перебування на обліку в центрі зайнятості (cs.: Úřad práce) Чеської Республіки. Якщо іноземці цього не зроблять, тоді вони повинні будуть сплачувати мінімальні авансові внески на медичне страхування (як соба без оподатковуваного доходу), що на 2022 рік становить 2187 чеських крон щомісячно.

Ці відрахування може робити роботодавець або сам іноземець – як індивідуальний підприємець (cs.: OSVČ) або самоплатник (cs.: samoplátce). Водночас Чехія продовжує деяким категоріям іноземцям повністю дотувати плату за обов’язкове медичне страхування, зокрема особи з інвалідністю, безробітні, студенти, індивіди, які піклуються про особу віком до 7 років (або двох дітей до 15 років) або людина, яка з об’єктивних причин не може робити це робити самостійно.

Неповнолітні особи до 18 років і пенсіонери від 65 років цей обов’язок не стосується, держава продовжить сплачувати за них внески автоматично.

За словами державної страхової компанії, з 24 лютого 2022 року у них зареєструвалося 350 тисяч нових іноземців, 215 тисяч з них у працездатному віці (18-65 років). Водночас у компанії наголошують, що не знають, скільки іноземців зараз використовують страховку – багато хто з них уже повернувся в Україну. Офіційно працевлаштувалися чи сплачують внески як індивідуальні підприємці 43 тисяч іноземців.

OCD | Overview | 27.07.2022

Цікаво читати: Всенародний підрахунок у Чехії: нові результати

Приєднуйтесь до OCD каналів на Facebook, Twitter, Instagram та YouTube.