Стартував масштабний проект щодо оцінки якості роботи місцевих судів

5 березня 2019 року в залі Апеляційного суду Івано-Франківської області відбувся круглий стіл щодо реалізації проекту “U-Report: оцінка якості роботи місцевих загальних судів Івано-Франківської області”, про це повідомили у Міжнародній неурядовій організації співпраці та розвитку.

Організаторами круглого столу виступили Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Івано-Франківській області спільно з громадською організацією “Культурно-освітнє товариство інвалідів “УМГ”.

У роботі круглого столу приймали участь представники обласних судів та працівники судової адміністрації, громадські активісти, місцеві ЗМІ та Міжнародна неурядова організація співпраці та розвитку.

“Впровадження цього заходу стало можливим за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми “Нове правосуддя”,- розказує координатор проекту Андрій Марков.

“Проект спрямований на оцінювання судових інституцій Івано-Франківської області шляхом вивчення бачень учасників судових проваджень на основі методології карток громадського звітування. Загальна тривалість проекту – 5 місяців, починаючи з середини лютого 2019 року, територія охоплення – Івано-Франківська область”, – повідомила начальник територіального управління Державної судової адміністрації України в Iвано-Франкiвській областi Оксана Рибак.

“Опитування буде проведене в усіх судових установах Івано-Франківської області. Результатом опитування стануть конкретні рекомендації кожній судовій установі щодо усунення недоліків в роботі, на які вкажуть відвідувачі”, – додає представник “Культурно-освітнього товариства інвалідів “УМГ” Андрій Філіпчук.

“Такий проект виконується на теренах Івано-Франківської області не вперше. Адже, починаючи з 2009 р., судові установи краю разом з інституціями громадянського суспільства мають досвід проведення опитувань відвідувачів суду. Загалом було проведено шість опитувань”,- повідомила представник Апеляційного суду Людмила Безусова-Попович.

У 2015 році Навчально-науковим Центром соціологічних досліджень Прикарпатського регіону ДВНЗ “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника” разом з Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Івано-Франківській області та громадською організацією “Спільнота судових інновацій” було реалізовано інноваційну методику оцінювання на основі цифрової платформи для проведення репрезентативних опитувань”,- розказує експерт проекту Ольга Максимович.

OCD | 5.3.2019

Follow us on social media: FacebookTwitterInstagram, YouTube.