OCD: The premiere of the film “The Return” took place in Plzeň

19 березня 2014 року у західночеській столиці – Плзень, відбувся вечір солідарності з Україною, про це повідомили у Міжнародній неурядовій організації співпраці та розвитку.

solidarita s Ukrajinou
OCD: В Плзні відбулася прем’єра фільму “Повернення”

У рамах вечора солідарності з українським нардом у місцевій кав’ярні показали художній фільм про депортацію кримських татар “Повернення”.

“Прем’єра відбулася в оригінальній озвучці мовою держави-агресора із чеськими субтитрами, які люб’язно створили добровольці. Плзеньскі глядачі були шоковані фактом депортації в 1944 році”, ‒ розказує співорганізатор зустрічі маґістр Олекса Мартінец.

Чехи висловлювали свої обурення щодо актуальної ситуації в Україні –⁠ захватом етнічних земель українців російською армією та здачею півострова Крим.

Інформують у OCD.

Довідка: Художній фільм “Повернення”, прем’єра якого відбулася в Україні, 17 травня 2013, розповідає про трагічну дату в історії кримськотатарського народу – 18 травня 1944 року, коли розпочалась депортація українських кримських татар. Головний герой (одночасно і режисер Ахтем Сеїтаблаєв) стрічки, відомий радянський пілот Амет-Хан Султан, після окупації Севастополя приїздить у рідну Алупку та стає свідком депортації.

Цікаво читати: Закон України “Про правовий статус закордонних українців”

Приєднуйтесь до OCD каналів на Facebook, Twitter, Instagram та YouTube.